Tag: роденден

Забава

ВИДЕО: Цел џет сет го прослави 30 роденден на Боки 13

Викендов, Боки 13 го прослави својот јубилеен 30 роденден. Се играло и пеело до зори. На журката освен Тамара, Лила, Весна Петрушевска, Бане Поповиќ… присуствувале и Лепа Лукиќ, Весна Змијанац, како и многу други роднини и пријатели на Боки. Тој на својот Инстаграм профил објави дел од дуетот со Весна […]

Забава

ФОТО: Наместо торта, за роденден доби 1001 роза

„Мене вака ми почнува јубилејниот 30-ти роденден, ми пристигна изненадување од 1001 ружа, утре журка“, напиша Бојан Јовановски или Боки 13 на својот профил на Фејсбук. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Принцот […]

Забава

Еве како Мадона го прослави роденденот во Хавана (ФОТО + ВИДЕО)

Мадона ужива во главниот град на Куба, Хавана. Тука таа го прослави и својот 58ми роденден. Еве како си оминува популарната пејачка: Повеќе вести на Gotvi.mk: Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи! (ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата Мајката на Јелена Крлеуша: Еве […]

Забава

ФОТО: Неда Украден изгледа одлично и на 66 години

100% природен изглед и без силикони – Неда Украден изгледа фантастино и во својата седма деценија. Популарната пејачка има завидна кариера позади себе, а јавноста можеше минатата година да ужива во нејзините маркантн настапи во шоуто „Твоето лице звучи познато“. Повеќе вести на Gotvi.mk: Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, […]

Забава

Оригинално: Еве со кое видео Сања му го честиташе роденденот на Слаткар

„Ние, лав и лав. HBD my love“ напиша Сања Николиќ во честитката која на Facebook ја објави за јубилејниот роденден на нејзиниот сопруг Марко Маринковиќ – Слаткар. Претходно, за време на нивната свадба, Слаткар напиша песна насловена „Кажи ДА“, кој пред неколку недели го доби и својот спот. Таа објави […]

Забава

ВИДЕО: Карлеуша соблече обожавател на сцена и играше околу него

Јелена Карлеуша повика на сцена свој обожавател. Го соблече речиси гол и играше околу него. На крајот му честиташе роденден 🙂 Погледнете како изгледаше сето ова во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за […]

Повеќе

Подготвувате детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици

Подготвувате роденден за вашето дете или внуче? Еве еден превкусен и брз рецепт за да направите мини пици кои сите деца ќе ги обожаваат. Па, и возрасните гости 🙂 Совет: Комбинирајте – на дел од пиците ставете шунка, на дел печеница. Истото направете го и со маслинките и печурките. Среќен роденден […]

Tips & Tricks, Деликатеси

Брзи роденденски сендвичи

Роденденот е ваш ден и треба да си поминете најубаво, а не целото време да го поминете во кујна. Еве еден испробан Gotvi.mk предлог за брзи роденденски сендвичи кои „одат како алва“ 🙂 Пријатна забава 🙂 Прочитајте поврзани рецепти: Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици Рецепт […]

Tips & Tricks, Повеќе

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

„Роденден – мала забава“ 🙂 Заедничко гледање на спортски напревар, филм, викенд дружба… отидете до најблискиот супер маркет или маалска продавница и купете чипс, смоки, грисини, брускети, бејк ролс, квики… по ваш вкус. Gotvi.mk Ви открива 2 брзи и неодоливо вкусни рецепти за со овие грицки 🙂 Доматен сос Сос […]

Tips & Tricks, Деликатеси, Препораки

Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици

Подготвувате роденден за вашето дете или внуче? Еве еден превкусен и брз рецепт за да направите мини пици кои сите деца ќе ги обожаваат. Па, и возрасните гости 🙂 Совет: Комбинирајте – на дел од пиците ставете шунка, на дел печеница. Истото направете го и со маслинките и печурките. Среќен роденден […]