Tag: роденден

Забава

Фото: Ќе ви застане здивот од тортата на Сека – таа на гостите им забрани едно нешто

Фолкерката Сека Алексиќ го прослави првиот роденден на синчето, а тортата им одзеде здив на сите. шарена, на неколку спрата и неверојатно голема, таа стана хит.Сека воедно на гостите им забрани да фотографираат и снимаат и да споделуваат информации и слики и видеа на социјалните мрежи. Поврзани вести на Готви.мк […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Погледнете со каква торта Емина му посака “Среќен роденден” на синчето

Емина Јаховиќ Сандал е позната како жена со стил, а не потфрлува и кога станува збор за прослава. Таа го прослави роденденот на синчето со преслатка торта. Yamanin ve Yavuzun Babaya sürpriz 🎂✨💨 #herodaddy #happybirthday ❤️🎈 A video posted by Music & Fragrance (@yaemina) on Jan 12, 2017 at 9:24am […]

Забава

ФОТО: Близначки сечеа торта за 100. Роденден – ова е тајната за долговечност

Со насмевка на лицето во исти црвени кошули и со лак на ноктите, близначките од Велика Британија сечеа торта по повод својот 100. роденден. Добрата волја на овие витални баби никогаш не ги напуштила, а тоа  е како што велат и едена од причината за нивната долговечност.Ирена Крамп и Пилип […]

Забава

ФОТО: Вака славеше роденден Лепа Брена

Во домашна атмосфера со своите најсакани, Лепа Брена, музичката дива го прослави 56. роденден. Таа со чаша шампањ во раката, капа на главата и широка насмевка, ги дувна свеќичките и си замисли желба.Мора да признаеме пејачката изгледа одлично за годините. Повеќе вести на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско […]

Забава

ФОТО: Се пиеше вино до зори – вака се слави роденден на српската естрада

Пејачка Сања Ѓорѓевиќ, ја собра цела естрада на роденден. Пејачката 48. роденден го прослави со своите колешки од домашната естрада, меѓу кои на чело беше Лепа Брена.   Тие се потрудија на Сања да и ја направат забавата за паметење. Повеќе вести на Готви.мк: Дамки од црвено вино на тепихот? […]

Забава

ФОТО: Наташа Беквалац слави роденден – погледнете ја тортата

Наташа Беквалац денеска слави роденден. Таа се пофали на социјалните мрежи како прославува и во што ужива. Изгледа примамливо и вкусно. Повеќе вести на Готви.мк: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија […]

Забава

ВИДЕО: Направија вкусна роденденска торта ама…

Ова видео ќе ве насмее до солзи. Овие супер роденденски торти за кои биле потребни голема желба, планирање и труд, беа уништени за миг. Овие родендени вечно ќе се паметат. Погледнете во следното видео: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има […]

Забава

ФОТО: Ана Бекута ја скрати косата – Еве зошто

Познатата српска фолк пејачка на социјалните медиуми објави своја фотографија каде таа е со скратена коса. „Еве одговор за сите кои ме прашуваа зошто шишање… Мојот одговор до нив е затоа што сум јас задоволна“, напиша Ана под фотографијата која ја објави на Фејсбук. Инаку, Бекута вчера го прослави својот […]

Забава

ВИДЕО: Бијонсе слави роденден – Ќе урлате од смеење кога ќе видите како Ким Кардашијан честиташе

Познатата пејачка Бијонсе вчера го прослави својот 35 роденден. Најлудата честитка, погодувате, ја доби од Ким Кардашијан. Погледнете го видеово и ќе урлате од смеење: Happy birthday Beyonce! #kim #kimkardashian #kimkardashianwest #kimksnapchat #kimksnapchats #kimkardashiansnapchat #kkw #fashion #style #swag #london #paris #milan #newyork #la #miami #atlanta #snapchat #kimye #kuwtk #yonce #kingbey […]

Забава

Јелена Розга го прослави 39 роденден – Еве како Стјепан честиташе

Познатата хрватска пејачка, Јелена Розга, вчера го прослави својот 39 роденден. Розга, која повеќе од деценија има своја соло кариера, за прв пат се прослави како дел од групата „Магазин“. „Среќен роденден на мојата убава девојка“, напиша нејзиниот вереник Стјепан Хаусер, кој е дел од феноменалната група „2 Cellos“. Прочитај […]