Tag: Ријана

Забава

ВИДЕО: Еве како Дрејк ја бакна Ријана на сцена

Раперот Дрејк и Ријана се топ тема по доделувањето на MTV наградите. Тие на социјалните медиуми претходните денови објавуваа полноќни прошетки, излегувања… А, синоќа се случи и бакнеж и тоа на сцена. Погледнете во видеото како тоа изгледало: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Забава

ФОТО: Која е најголемата модна утка на Ријана?

Можеби Ријана навистина одлично пее и е голема ѕвезда, меѓутоа модата често знае да биде нејзината најслаба страна. Погледните ги овие креации во кои последно време се појавува Ријана: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново […]

Повеќе

Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна

Убавата пејачка од Барбадос, Ријана, која важи за најсексипилна жена во светот, призна дека не сака да консумира здрава храна. 28-годишната убавица отворено кажува дека сака брза храна бидејќи таа е по нејзин вкус. Ријана признава дека јаде многу сендвичи, обожава кашкавал и сирење, а зеленчукот не и е најомилената […]

Повеќе

Еве како изгледа тридневното мени на Ријана

Како што објавуваат американските медиуми, одличната линија на Ријана се должи на следниов начин на исхрана: 1 ден Појадок: Две јајца, мал тост и свежи домати Ручек: Салата од лосос и јаболко Вечера: Шпагети во сос од болоњезе 2 ден Појадок: Каша од овесни снегулки и сечкани суви кајсии Ручек: […]