Tag: рицинус

Tips & Tricks

Косата ќе ви расте брзо – Ви требаат само две состојки

Рицинусовото масло е познато по омега 3 масни киселини кои помагаат за нега и убавина. Ви требаат 5 лажици рицинусово масло, кои треба да ги измешате со пет лажици кокосово масло. Се става на главата, веѓите и трепките и тие ќе растат како луди. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно […]

Препораки

За што помага маслото од рицинус – многу е корисно

Рицинусовото масло потекнува од една од најотровните билки, а не е отровно, многу е здраво и корисно. Рицинусовото масло ја хидрира кожата, ја прави косата сјајна и помага и да немате мозолки и акни. Одлично средство е и за да ја исчистите шминката. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб […]