Tag: рингла

Tips & Tricks

Дојде време за есенска генералка: Вака ќе блесне ринглата без мака

Дојде есен, време е за есенска генералка. Ако сакате да ја исчистите кујната, поточно ринглите, земете сода, како и оцет. Ставете ги двете намирници во шише со прскалка и ставете ги на површините па изрибајте. Се ќе блеска. Повеќе на Готви.мк: Исчистет го шпоретот лесно Евтин трик со кој шпоретот […]