Tag: рикота

Главни јадења

Совршен протеински доручек: Сладок тост со рикота и банана

Вкусен протеински доручек… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења, Препораки

ВИДЕО: Рецептот на Џејми Оливер за здрави заби и коски

Равиоли со тиква и рикота сирење – специјалитет подготвен од страна на познатиот Шеф, Џејми Оливер. „Богати се со калциум и фосфор кои се круцијални за одржување на здравјето на коските и забите“. Од состојки, потребни ви се: 300 гр. брашно 3 јајца фолија за готвење 1 тиква 250 гр. […]