Tag: рижото

Посно и веге

Хармонија на бои и вкусови: Шарено рижото со зеленчук

Направете колоритна и здрава чинија која ќе има посебен вкус. Рижото со зеленчук е одличен оброк за вас и вашите најмили. Поврзани рецепти на Готви.мк Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Веге рижото

Не само што одлично изгледа, туку е и многу вкусен оброк. Илија вели дека го приготвува ова јадење како лесна вечера со гости, а особено во летниот период. Еве го рецептот: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз […]