Tag: рижото

Tips & Tricks

За оризот да не биде водлест и да не се лепи – Запишете ги овие кулинарски трикови

Ако оризот не испаднал како што треба, тогаш е време да примениме неколку трикови за неговата подготовка. Пред варењето потребно е оризот добро да се измие, да се помине низ 3-4 води, па да го оставите да отстои околу 15 минути во ладна вода. За да не се згусне сè […]

Видео, Главни јадења

Рижото со морски плодови – лесен и брз оброк

Едно лесно и брзо јадење од морски плодови… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза […]

Видео, Предјадења

Вкусно рижото со тиквици

Сите сме љубители на вкусно рижото, а ако го направите со тиквици кои имаат совршен вкус и се здрави, ќе имате деликатес за брзо време.Еве како се прави: Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе […]

Главни јадења

Рижото со тиквици

Ова рижото можете да го послужите како прилог со месо, но доволно е вкусно да се сервира и како самостоен оброк.   Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби […]

Главни јадења

ФАНТАСТИЧЕН ВКУС: Рижото со спанаќ

За следниот ручек направете си фантастичен прилог – рижото со спанаќ по рецептот на Милица Михаиловиќ. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата […]

Главни јадења, Предјадења

Ризи-бизи со бело вино

Разнобојните здрави состојки го прават ова јадење вистински украс на трпезата. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело […]

Главни јадења

Рижото со тиква

Збогатете го својот ручек со рижото со тиква… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото […]

Главни јадења

Рижото со шампињнони

Лесен ориз со печурки ќе ве воодушеви… На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Новогодишна рижото торта – солен деликатес

Направете солен новогодишен деликатес со ориз, јајца и зеленчук.Постапката е покажана во видеото:     THIS IS A MUST WATCH!!! 🌟❤️ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow ➡ @lnstafood for Food! 🎂 #InstaFood to be Featured 🍮 Like 10 of our Posts for Follow 🍔 Tag a Friend to Share this ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #dinner#cooking#chef#recipe#resaurant#nutella#bakery#foodvideo#video#instafood#steak#food#restaurant#eating#foodie#foodporn#steak#meat#hamburger#flesh#luxury#delicious#lifestyle#snack#yummy#tasty#cook#chocolate#mozerella A […]

Главни јадења

Рижото со домат

Посебна нота на рижотото му даваат сочниот домат и сирењето моцарела. Добар апетит! Поврзани рецепти на Готви.мк Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело […]