Tag: риба

Главни јадења

Риба печена во фолија за ручек

Вкусна риба печена во фолија… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за […]

Главни јадења

Здрава кујна: Лосос со лук и домати

Вкусен рецепт за здрав ручек… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Главни јадења

Вкусно: Лосос на грил тава

Вкусно и здраво јадење. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Tips & Tricks

Секогаш ставајте го ова во тавата со риба – Ќе биде повкусна а домот нема да мириса

Ако печете риба дома има мал трик како да биде повкусна, а воедно и да не мириса домот. Исечете парче јаболко во тавата каде печете риба.Ќе го впие мирисот и така помалку ќе го замирисате домот.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска […]

Деликатеси

Сос кој совршено го надополнува вкусот на риба

Направете совршен сос за риба, за совршени јадења. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Tips & Tricks

Штеди време и нерви: Трик за чистење крлушки

Сите сакаме да јадеме риба, а најголемиот проблем кој настанува е чистењето на крлушките, бидејќи е долг и макотрпен процес. Имено, се што треба е да ја ставите рибата во топла вода кратко, па така таа ќе омекне и полесно ќе се исчисти. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте […]

Главни јадења

Деликатес: Лосос со спанаќ и сирење

Направете вкусен лосос со спанаќ и сирење.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша […]

Главни јадења, Посно и веге

Деликатес: Лосос со бело вино и лук

Направете лосос со бело вино, има супер арома и вкус. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Повеќе

Колку време и треба на рибата да се свари во желудникот?

Рибата е здрава и корисна и се препорачува често да ви е на менито за ручек. Иако е лесна храна, потребно е многу време да се свари. Имено, и требаат два до три часа во желудникот. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво […]

Посно и веге, Салати

Посна салата со ослич

Направете вкусно и посно јадење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден и […]