Tag: рецепт

Видео, Главни јадења

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици…

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посни ванилици – омилените колачи од детството

Посни ванилици – омилените колачи од детството… Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Салати

Најдобриот рецепт за зелка салата

Најдобриот рецепт за зелка салата. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна посна пица

Подгответе вкусна посна пица… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна риба за посна трпеза

Подгответе вкусна риба за посната трпеза… Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Десерти, Посно и веге

Сочна пита од јаболка со готови кори: Посен десерт за миг

Рецепт за посна пита од јаболка со готови кори. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни прженици за доручек: Еве како да ги замените јајцата и млекото

За време на пост не мора да се откажете од омилената храна, а еве како да направите посни прженици. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Видео, Главни јадења

Еве како говедското месо да биде меко: При динстањето се создава вкусен сос, месото само се распаѓа

Пробајте говедско по оригинален рецепт и месото ќе биде неверојатно меко и вкусно. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Посно и веге, Предјадења

Посна крем чорба од домати

Подгответе вкусна посна крем чорба од домати. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар […]

Главни јадења, Посно и веге

Посен ручек: Рижото со зеленчук

Вкусен ручек за посните денови… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт