Tag: рецепт. чорба

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Чорба од домати и тестенини со компир: Две одлични, посни јадења (Видео)

Добри идеи за брзи посни јадења. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]