Tag: реума

Препораки

Аспирин од природата – помага против ќелавост, реума и стомачни проблеми

Брезата е навистина супериорна билка која помага при многу проблеми. Таа пред се помага запроблеми со паѓање на косата, па затоа и од неа се прават шампони.Брезата е корисна за стомачни проблеми, бидејќи со нејзиното светло стебло ги ублажува сите болки и тегоби. Има многу витамин Ц, есенцијални масла и […]

Препораки

Ова е магична напивка – најмоќен лек за реума

Ако имате проблем со реума, тогаш ви препорачуваме природен и моќен лек.Се користи за реума, болки во коски и мускули, за кожни инфекции, за проблеми со мочните канали, како и за бубтрезите. Пијте почесто чај од бреза и реумата ќе стане само лошо минато. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти […]