Tag: ресторани

Повеќе

„Vogue” со сторија за Македонија: Ова е земја со највкусни јадења!

Некогаш дел од Југославија, а денес Македонија е земја која го одзема здивот со своите пејзажи, благородни и љубезни луѓе, и највкусна храна која сте ја пробале некогаш во животот. Ова го пишува “Vogue”, во својата сторија за нашата земја. – Без разлика каде ќе отидете, храната е направена со […]

Повеќе

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Почнувајќи од понеделник, 11.07.2016 година ќе започне да функционира нова линија со број „28“ на релација Транспортен центар до комплексот Македонско село и обратно, информираат од ЈСП – Скопје. Трасата на движење на минибусот ќе биде следнава: Транспортен центар, бул. К. Ј. Питу, бул. Кочо Рацин, ул. 11-ти Октомври, ул. […]

Повеќе, Ресторани

Пица 720 денари, чаша вино 280 денари – погледнете ги овие цени во Хрватска

Весникот „Слободна Далмација“ пренесува како во просек се движат цените во рестораните во туристичките места на Јадранот, почнувајќи од Дубровник, па до Ровињ. Појадок со две пржени јајца и малку шунка – 110 куни (15 eвра) Пица – 90 куни (12 евра) Салата со туна – 115 куни (15.30 евра) […]

Повеќе, Препораки

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Ако планирате да одите на одмор во Грција, корисно е да ја имате оваа иформација за тоа како се движат цените во рестораните и кафулињата. На овој начин ќе знаете каде да седнете, а да не платите премногу: Цена во ресторани и кафулиња (во евра) Гиро сендвич – 2 до 2,50 Гиро порција […]

Повеќе, Ресторани

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Социјалните медиуми целосно ги променија нашите животи, а денес многу луѓе заработуваат пред сé благодарејќи на сопствената идеја и иницијативност на Facebook, YouTube, Twitter, Instagram… Еден од начините на заработка по пат на интернет е и промоција на одредени производи на социјалните медиуми, бидејќи дел од светските компании се подготвени […]

Tips & Tricks, Видео, Посно и веге, Ресторани

Внимателно погледнете – 2 трика за да направите крцкав помфрит дома (видео)

Помфритот е едно од најомилените закуски на голем број од нас, а особено на децата и тинејџерите. Ако сакате поомилен да им биде вашиот домашен, отколку помфритот купен во сендвичарите, треба внимателно да го изгледате ова видео и да ги запомните двата куринарски совети: Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети […]