Tag: рерна

Tips & Tricks

Исчистете ја рерната со домашно средство

Исчистете ја рерната со помош на само 3 состојки!Потребни ви се: сода бикарбона, вода и оцет. Измешајте ги овие три состојки, добро соединете ја смесата. Добиената смеса треба да има структура на паста. Пастата убаво размачкајте ја со сунѓер по целата рерна, добро истријте ја пастата во секој дел од […]

Десерти

Палачинки од рерна: Крцкави и вкусни, ќе ги обожавате

Ви донесуваме рецепт за запечени палачинки… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Предјадења

Топли и вкусни, ќе мириса до соседното маало: Панцероти од рерна

Направете вкусни панцероти од рерна. Топол појадок од кој маалото ќе мириса.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Pastes, Главни јадења

Макарони од рерна со кремав сос – Ручек за 20 минути

Направете супер ручек со тестенини кој веднаш ќе се изеде и ќе се бара репете од него. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Pastes, Главни јадења

Макарони во рерна со павлака и кашкавал

Направете вкусни макарони од рерна со сирење и павлака. Поврзани вести на Gotvi.mk: Брзи традиционални бомбици Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста Пченична каша

Tips & Tricks

Стаклото на рерната ќе блесне – Не ви треба дури ни детергент

Стаклото на вашата рерна може да блесне со едноставен трик. Тврдокорните дамки при печењето се вадат со парче фолија. Земете фолија, пресечете дел и свиткајте топка. Со топката фолија тријте ги дамките како со гума за бришење. Стаклото внатре се мие со детергент еднаш неделно.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, […]

Tips & Tricks

Омекнете го лебот брзо и лесно – Ви треба само крпа

Постои начин да го омекнете тврдиот леб. Загрејте ја рерната на 180 степени и лебот замотајте го во влажна крпа. Ставете го во вжештената рерна 5-10 минути. Така ќе омекне веднаш. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт […]

Главни јадења

Брз и лесен рецепт за вкусни ќофтиња кои се подготвуваат во рерна

Овој рецепт е малку поинаков од „традиционалниот“, но вака подготвените ќофтиња се уште повкусни. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Предјадења

Панцероти од рерна – Појадок кој не е масен а од него тече фил

Направете панцероти од рерна без многу масло. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Главни јадења

Најбрзи крцкави компир во рерна

Ова се најбрзите крцкави компирчиња. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза Запечена боранија Кремаста салата од боранија (Видео) Сочна боранија […]