Tag: рен

Видео, Салати

Зелка салата со рен

Зелката подготвена на овој начин одлично оди со месо… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта […]

Повеќе

Напивка која за 48 часа го разбива салото: После првата голтка имате чувство дека ви гори стомакот

Овој мелем го елиминира вишокот маснотии и вода од организмот, ја подобрува работата на мозокот, го подобрува памтењето, го подобрува слухот и видот… Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги […]

Препораки

Ренот е лек за многу болести – За што да го користите

Лековитите својства на ренот се многубројни, помага за многу проблеми. Ренот е добар за имунитет, за диета, намалување на висок притисок, и за спречување болест на коските.Има натриум, па поволен е и за дијабетичари. Помага за полесно варење на храната и има и антибактериско дејство.   Повеќе на Готви.мк: Конечно: […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна крем чорба од компири: Пикантна чорба со додаток рен

Доколку не постите, во чорбата можете да ставите и неколку лажици кисела павлака. Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков […]

Главни јадења

Полнети јајца со рен – Не фрлајте храна по Велигден туку направете деликатес

Наместо да фрлате јајца по Велигден, искористете ги за лесен деликатес. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Повеќе

Оваа билка е природен сојузник во борба против кивавица

Сезоната на вируси за многу луѓе е синоним за кивавица. Досадна и упорна. За да ја победите, пробајте со природен лек. Најдобро решение е ренот, бидејќи има исклучително јак мирис. Изрендајте свеж корен од оваа билка, прелијте го со чаша топла вода во која сте растопиле лажичка мед. Добро измешајте […]

Препораки

За диета, артритис, остеопороза – една намирница е лек за се

Ренот е корисна намирница која има супер арома, се става во јадењата и помага за многу проблеми. Ренот има многу натриум, поради што не е поволен за дијабетичарите. Поради лековитоста, се препорачува сепак да се користи, но во мали количини. Помага за слабеење, го поттикнува имунитетот, го намалува и крвниот […]

Салати

Пиперки со рен: Одличен рецепт за лута салата за зима

Едноставна подготовка, а цела зима ќе уживате во вкусна салата. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Повеќе

Моќен природен лек: Го поправа памтењето, топи маснотии, го подобрува видот и слухот…

Еден од најмоќните природни лекови, не само што ќе ви го подобри помнењето за 80%, туку и ќе ви ги истопи масните наслаги со кои се борите со години. Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамините Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и […]

Препораки

Ќе мислите дека ви гори стомакот – смеса која го топи салото за кратко време

Ова е мелем кој елиминира вишок килограми, масни наслаги, ја подобрува работата на мозокот, помага за подобро помнење и концентрација, вид и слух.Буквално кога ќе го пробате ќе почувствувате како ви се топи салото во организмот. Има витамини Ц, Б1, Б6, калциум, Б2, магнезиум, фосфор, и многу лековити својства.   […]