Tag: ренде

Tips & Tricks

Светнете го рендето – Исчистете го како да е ново со една намирница

Колку и да го миеме рендето, секогаш на него останува нешто ситно, особено ако стоело без вода откако сме го користеле. За да се исчисти и да му се врати сјајот ви треба само лимон.Оваа моќна намирница се користи така што ќе ја преполовите, и со едниот дел ќе го […]

Tips & Tricks

Вака ќе изрендате сирење без да се лепи на рендето – Крај на маката за домаќинките

Има начин како лесно да изрендаме сирење без мака. Намачкајте го рендето со малку масло.Така сирењето лесно ќе се ренда.   Повеќе  на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Tips & Tricks, Видео

Ова не го знаевте: Еве како правилно се користи ренде (Видео)

Идеи за полесно и попрактично користење на справи за рендање – ќе ви ја олеснат работата во кујна! Видео-снимката открива дека рендето треба да го користите свртено рамно, а не исправено. Ваквото рендање е многу полесно, побрзо и попрактично. Кога рендате на овој начин храната нема да се заглавува во […]

Tips & Tricks

Брзо изрендајте лимон и портокал – нема веќе мачење долго време

Многу десерти или пијалоци се прават токму со рендана кора од лимон или портокал, кои се вкусни, здрави и даваат посебна арома. Проблемот е тоа што тешко и мачно се рендаат, но има решение и за ова. Замрзнете го лимонот и портокалот и ќе видите дека иако звучи чудно, брзо […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Зема р’ѓосано ренде и направи чудо!

Кога нешто повеќе нема да ви биде од корист, најчесто го фрлате без размислување, меѓутоа по ова видео дефинитивно ќе се обидете да побарате уште некоја примена во секој стар предмет. Ова е дефинитивно уметност од старо и р’ѓосано ренде.https://www.youtube.com/watch?v=i_SGO75W0iM   Поврзани вести на Готви.Мк Мајката на Јелена Крлеуша: Еве […]