Tag: рендање

Tips & Tricks

Секогаш пред да рендате лимон правете вака – Нема опасност од бактерии

Има мал трик кој мора да го знаете со лимонот пред рендање. Секогаш кората поминете ја со крпа со ракија да ги уништи бактериите, па добро измијте го со врела вода. Така ќе го снема заштитниот отровен восок. Поврзани вести на Gotvi.mk: Брзи традиционални бомбици Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што […]

Tips & Tricks

Трик за најубави ручеци и десерти: Вака најлесно се ренда лимон

Постои трик кој може да го употребите кога треба да рендате лимон за некој десерт или оброк. Секогаш избришете го лимонот со крпа со ракија, па потоа измијте го убаво со врела вода. Целта е да се отстрани од него заштитниот и отровен восок. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка […]