Tag: рендана

Главни јадења

Мусака со рендан компир – Деликатес на маса

Направете вкусна мусака со рендан компир. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Видео, Главни јадења

МОРА ДА ПРОБАТЕ, КРЦКАВО УЖИВАЊЕ: Рендана мусака

Направете нова мусака која ќе ви стане омилена. Ви требаат компир и мелено месо како по стандардниот рецепт, но тука наместо да сечеме кругови, ги рендаме компирите.Полесно и повкусно. Еве како се прави:  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве […]