Tag: режим на исхрана

Повеќе

Еве како да изгубите 3 килограми за 2 дена!

Денес постојат многу трендови во начинот на исхрана. На пример, сега во Франција неверојатно популарна е диетата наречена „3 beauty производи“. Оваа диета, сочинета од само три намирници, ја освојува Европа и бара од вас да: – пиете по најмалку 1,5 л негазирана минерална вода – секогаш во фрижидер имате […]

Tips & Tricks

Африканска, моќна диета популарна ширум светот!

Од многуте диети кои се шират на интернет, моментално високо котира „африканската диета“. Оваа диета се базира на африканската исхрана. Во цела Африка, главниот оброк во денот е ручек кој обично се состои од мешавина од зеленчук, мешункасти плодови, а понекогаш и месо. Месото се јаде поретко поради економската ситуација, […]

Tips & Tricks

Диета која ја освојува Европа: Еве како да изгубите 3 килограми за 2 дена!

Денес постојат многу трендови во начинот на исхрана. На пример, сега во Франција неверојатно популарна е диетата наречена „3 beauty производи“. Оваа диета, сочинета од само три намирници, ја освојува Европа и бара од вас да: – пиете по најмалку 1,5 л негазирана минерална вода – секогаш во фрижидер имате […]

Tips & Tricks

Не можела да ослабе 5 години поради овие грешки: Не ги правете и вие!

Ако имате проблеми со губењето тежина, веројатно треба да направите промени во секојдневната рутина. Ова се грешките кои го успоруваат процесот на губење на вишокот килограми: Храна со ниска хранлива вредност Подобро да јадете многу храна како што е јогурт, домашни мусли или леб од цело пченично зрно. Недостаток на […]

Tips & Tricks

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ? Три јаболка дневно топат килограми!

Здрав режим на исхрана кој овозможува намалување на телесната тежина. Ова овошје треба да го јадете пред доручек, ручек и вечера. Јаболко на ден помага да останете здрави, а три можат да ви помогнат да го изгубите вишокот килограми. Со оваа диета, секоја недела телото ќе ви биде полесно за […]