Tag: Реал

Повеќе

Еве го видеото на фудбалерите на Реал од Скопје кое има 1.5 милиони прегледи

Сеќавањата на големиот спортски спектакл, натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кој пред 2 дена се одигра во Скопје, се сеуште свежи. Еве го видеото кое Реал го обави на својот Инстаграм профил и кое само до сега има 1.5 милиони прегледи: 🚎➡🏟 #RMSuperCup Time to compete for the […]

Забава, Повеќе

Дали се испи премногу алкохол за време на Супер Купот?

Културно и во европски спортски дух помина вчерашната атмосфера за време на натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кој се играше во рамките на Супер Купот на УЕФА во Скопје. За време на натпреварот немало зголемен број на лекарски интервенции од вообичаено, информираа од Министерството за здравство, а и […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Шеф Марк де Јонг во живо од натпреварот помеѓу Манчестер и Реал

Шеф Марк Де Јонг, препознатливото лице од популарното кулинарски шоу „Брза Кујна“ беше дел од навивачите на Супер Купот на УЕФА кој вечерва се играше во Скопје. Тој објави видео во живо на својот профил на Facebook. Еве која атмосфера ја забележа неговиот мобилен телефон, Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Како […]