Tag: расонување

Повеќе

Смути кое ќе ве расони подобро од кафе – за борба со сезонските вируси

За почеток на денот, за дополнителна енергија и за борба со вирусите, во ладните денови направете смути кое ќе ви годи и има супер вкус. Ставете една шолја спанаќ, една банана и малку ананас. Додадете малку млеко или вода. Се ставете во блендер и испијте. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути […]

Предјадења

Смути готово за 5 минути – расонува подобро од кафе, а многу е здраво

Направете смути кое ќе ве расони и од кафе. Вкусно е, здраво и брзо се прави.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка […]

Tips & Tricks

Овие намирници се помоќни за расонување од кафе – ќе се изненадите

Мислевте дека само со кафе може да се расоните и да го почнете денот? Тогаш се излажавте. Овие намирници поубаво ќе ве расонат од него. Овесна каша Вода Јаболков оцет Зелено овошје и зеленчук Мента Јајца Пробајте некое утро и ќе се изненадите. Повеќе на Готви.мк: Дамки од црвено вино […]