Tag: расол

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна чорба од кисела зелка варена во расол

Оваа чорба, полна со витамини, ќе ја подготвите многу едноставно! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Главни јадења

МИНИ КОПИЈА НА САРМИ: Крцкави ќофтиња од расол и мелено месо!

Вкусните залаци неодоливо потсетуваат на омиленото јадење на Македонците… На здравје! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок […]