Tag: расипани

Tips & Tricks

Проверете за пет секунди – Вака дознајте дали јајцата се здрави или расипани

Нема ништо полошо од расипани јајца, труење од нив и потоа проблеми со стомакот. Јајцата се вкусни и здрави, брзо се прават па се совршени за појадок или вечера, некогаш и за ручек, но важно е да не се расишпани. Ќе проверите со помош на вода.Несвареното јајце пред варење или […]