Tag: рамномерно

Tips & Tricks

Трикови за компирот рамномерно да се свари

Ако сакате да имате совршено сварен компир, варете го во малку вода, колку да биде покриен. Секогаш ставете капак малку отворен додека се вари.Не го лупете пред варење компирот, и кога го лупите нека биде што потенко, па исперете под млаз вода.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече […]