Tag: рамен

Повеќе

Смути за тенок струк – Топи сало на стомакот

Направете лесно и превкусно смути за тенок стомак и струк.   Се сече ситно овошјето и се става во блендер со вода. Се мати 45 секунди и се пие.   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Препораки

Намирница за рамен стомак – Топи сало за брзо време

Ако сакате рамен стомак особено летово, јадете бадеми. Бадемите се вкусни јаткасти плодови богати о голем број протеини, влакна и магнезиум. Имаат и многу витамин Е во себе. Помагаат за: Борба со тежината Болести на срцето Чистење бори Висок притисок слабеење Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што […]

Повеќе

Смути за рамен стомак – Пијте го за на плажа да имате тело на манекенка

Направете вкусно смути за рамен стомак.     Се става се во блендер и се става во чаша, а засладете со мед. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:Смути за старт на денотЗа диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини […]

Препораки

Пијте го овој чај за рамен стомак – нема надуеност и болка

Надуениот стомак е голем и тежок проблем, создав болка и тегоби и секако непријатност поради изгледот. Влијае и на здравјето и расположението, а ефикасен начин да го спречите ова е шолја чај од нане. Истражувањата покажале дека нането ослободува од грчеви и од болка, намалува и надуеност. Ги опушта и […]

Предјадења

Смути со кое стомакот ќе ви биде рамен како даска – „пржи” сало

Направете вкусно смути за слабеење кое особено топи килограми во пределот на стомакот.   Се става се во блендер и се пие наутро на празен желудник. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка […]

Предјадења

Смути за рамен стомак – Тело како на манекенка за неколку дена

Направете си во кујната смути за рамен стомак.Ова е рецептот за брзо и вкусно слабеење. Секако, потребно е и здраво да се храните и да вежбате.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од […]

Препораки

Стопете се до летото: Јадете го ова наутро за рамен и затегнат стомак

Доаѓа периодот кога по зимата сите сакаме да слабееме за летото и да бидеме во топ форма.Ако сакате да слабеете и да го стопите салото, многу се важни овие намирници. Медот и бадемите се совршена комбинација која е и здрава и вкусна , топи килограми како од шега. Бадемите е […]

Препораки

Најголеми непријатели на рамниот стомак – никако не ги јадете овие намирници

Секое тело е различно, некои од нас не се дебелеат, некои како што се вели, се дебелеат и од вода.Ако сте склони кон дебелеење, нутриционистите советуваат кои намирници да ги избегнувате во оброците. Тука е сирењето кое важи за исклучително здрав и вкусен млечен производ, но има многу масти, па […]

Препораки

Ако сакате стомак како на манекенка – никако не го јадете ова

Ако сакате рамен и затегнат стомак, тогаш постојат намирници кои треба да ги избегнувате. Тука спаѓаат млечните производи, кои создаваат надуеност иако се здрави, како и преработена храна и кафе. Тука спаѓа и шеќерот и алкохолот, како и сол и лути зачини. Поврзани вести на Gotvi.mk: Супер десерт: леден кафе колач […]

Препораки

Има три деца и рамен стомак – вели дека во тоа и помага само оваа намирница

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан секое утро ја консумира оваа намирница, која е одговорна за топењето на мастите у пределот на стомакот.За разлика од својата сестра Ким, Кортни се труди да води здрав живот, па затоа има редовни тренинзи и консумира само здрава храна. Токму затоа, згодната Кортни го истакнува својот […]