Tag: рака

Препораки

Јадете рака бадеми на ден – Ќе имате тело како манекенка

Ако сакате да топите масти треба да јадете одредени намирници како бадемите кои многу помагаат освен што се вкусни. 85 грама бадеми на дн смалуваат 18 посто од мастите во телото. Богати се со линоленска киселина која ги разградува мастите, а богати се и со влакна и протеини. Имаат и […]