Tag: разварен

Tips & Tricks

Ако ви се развари оризот – Има начин да се спаси и да биде деликатесен

Многу е важно кога вариме ориз, тој да не омекне премногу и да не се распадне. Ако се развари многу, ставете му едно јајце и бибер и сол, 2 лажици презла и ситно сечен магоднос, па измешајте на оган. Пропржете во врело масло и имате супер деликатес. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: […]