Tag: ражниќи

Главни јадења

Маринирани пилешки ражниќи

Ражниќите или уште повеќе познати како ражничи се вистински специјалитет не само поради сочниот вкус на скара и еднаквото потпекување од сите страни, туку и поради уникатниот изглед и начин на сервирање 🙂 Денес готвиме маринирани пилешки ражниќи по рецепт на Ана. Брзо, вкусно и едноставно: Практично, нели? На здравје! […]