Tag: радијатор

Tips & Tricks

Радијаторите ќе блеснат – Се чистат темелно со две намирници

Во зима сите сакаме да се згрееме дома, а ние ви нудиме како најлесно да го исчистите радијаторот. Се усисува целата прашина, па се брише темелно со крпа со лимонов сок. Потоа се пребришува со влажна крпа. Ако има темни дамки, искоренете ги со сода бикарбона на сува крпа. Повеќе […]

Tips & Tricks

Радијаторот ќе светне дома – исчистете ги и тешко достапните места со ова

Уште малку ќе дојде есен, ќе засвежи, а најголемиот проблем тогаш на домаќинките е радијаторот кој тешко се чисти. За да блесне без скапи срества, земете крпа и натопете ја со лимонов сок, па убаво пребришете го радијаторот. Верувајте ќе блеска. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови […]