Tag: работна недела

Повеќе

Доаѓа вистинска пролет – УХМР најави што не чека

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди, особено попладне. Од вторник облачноста ќе се намали и ќе преовладува претежно сончево време со пораст на дневната температура.Во Скопје слично време, променливо облачно со сонце. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне седум […]