Tag: пченка

Видео, Салати

Кремаста салата од пченка, павлака и мајонез

Кремаста салата од пченка, павлака и мајонез. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт […]

Салати

Вкусна кремаста салата од пченка

Вкусна кремаста салата од пченка. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Салати

Со 5 состојки за 5 минути: Брза и освежувачка салата со пченка и шунка

Брза салата со пченка и шунка… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Главни јадења

Вкусна вечера за само 30 минути

Едноставен рецепт за подготовка на вечера. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Главни јадења

Ролни со компир и пченка

Вкусни ролни со компир и пченка. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Салати

Вкусна и кремаста: Салата од пченка

Рецепт за супер салата од пченка. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за […]

Предјадења

Крем чорба од пченка

Вкусна чорба од пченка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Повеќе

Најголемата грешка со која пченката губи хранливи материи

Малкумина не сакаат вкусна пченка или клавче, нешто здраво, корисно и вкусно, а секогаш  кога се лупи пченката, ги тргаме и оние конци по неа, а тоа е грешка. Свилата на пченката има многу состојки кои спречуваат да настане камен во бубрег, се природен диуретик, помагаат да се намали нивото на […]

Препораки

Многу е здрава – Намирница која не ги губи хранливите својства при варење

Пченката е исклучително здрава намирница. Богата е со влакна и протеини, витамини Б и Е, минерали, а има и шеќери па дијабетичарите треба умерено да ја користат.Не се губат здравите и хранливи состојки со готвењето што е многу важно. Помага за детоксикација, за уринарниот тракт, реума, срцеви заболувања и висок […]

Салати

Брза и многу заситува: Туна салата со пченка

Направете си лесна и брза салата со пченка и туна. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]