Tag: пченкарна торта

Видео, Главни јадења

Пченкарна торта: Здрава и брза вечера

Доколку сакате пченкарен леб, ова е вистинскиот рецепт за вас. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите […]