Tag: пченкарен леб

Главни јадења, Предјадења

Необичен пченкарен леб: Вистински зимски специјалитет

Овој леб може да биде адекватна замена за вечера со додаток на јогурт. Овој рецепт е посебен по тоа што во смесата се ставаат цели зрна пченка. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. […]