Tag: пченична

Предјадења

Пченична каша

Одличен оброк за луѓе кои се гурмани и не можат да се заситат. Оваа каша која ја подготвува Ана ќе ве држи сити цел ден. Пченицата потребно е претходно да биде откисната 24 часа во вода, процедена и ставена во тава да пушти никулци. Сè се блендира и добиената каша […]