Tag: пчела

Препораки

Ако ве касне оса, пчела или комарец – Вака болката ќе ја снема

Ако ве касне инсект, комарец, пчела, оса, земете парче црвен кромид и проблемот  е решен. Се цеди сокот и се премачкува каснатото место. Болката, црвенилото и чешањето поминуваат. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]