Tag: пукнат

Tips & Tricks

Вака јајцата нема да пукнат додека ги варите – Ставете го ова во водата

Сите сакаме варени јајца, вкусни се и заситуваат, лесни за подготовка, но главниот проблем е пукањето. Ако сакате да не ви пукаат јајцата, додека ги варите ставете им во водата и лажица оцет. Вака нема да пукне ниедно. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: […]

Повеќе

Вака јајцата за Велигден нема да ви пукнат при варењето – Има евтин трик

Сите со нетрпение го чекаме големиот празник Велигден на кој симбол е велигденското јајце. Велигденските јајца се фарбаат на многу начини, а најважно е секако јајцата да не пукнат, а тоа често знае да се случи. За да избегнете ваква грешка ставете две лажици оцет во водата кога ги варите […]