Tag: пукнати

Tips & Tricks

Напукнатите јајца нема да се распаднат при варењето – Има мал трик

Сите сакаме варени јајца особено за појадок, но проблем е ако некое е напукнато. Наместо да го фрлите, варете го во вода со една голема лажица сол и ќе бидете сигурни дека нема да се распадне.Обидете се.   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за […]

Tips & Tricks

Не ги фрлајте пукнатите јајца – Има начин како да се сварат

Ако јајцата малку напукнале во ладилникот, не ги фрлајте, има начин да се сварат. Замотајте ги пукнатите јајца во фолија и ставете ги да се варат. Вака нема да фрлате храна. Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги […]