Tag: пука

Tips & Tricks

Глазурата нема да пука – Трик со кој нема нервози со колачите за Нова Година

Сите сакаме совршена чоколадна глазура за десертите, а има трик како да не пука. Најголемиот проблем со глазурата кој ги уништува десертите се решава така што се додава во глазурата една лажица јогурт додека се прави. Така се спречува да распука. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Супер рецепт: Леден кафе […]