Tag: пудинг

Видео, Десерти

Колач со пудинг кој не се готви – готов за 10 минути

Одличен видео рецепт за неодолив пудинг колач. Брзо се подготвува, а вкусот е фантастичен. Потребни ви се само неколлу состојки, а подготовката е многу едноставна. Погледнете го видео рецептот и веднаш направете го овој колач… Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО […]

Tips & Tricks, Десерти

Евтин и брз десерт: Како да направите пудинг без грутки

Идеален десерт – вкусен и евтин, а лесно се прави. Еве неколку совети за подготовка на совршен пудинг. Инаку, овие совети важат и кога подготвувате фил за торта со пудинг. Имено, разматениот прав за пудинг не го ставајте во млеко кое врие, туку непосредно пред вриење. Тенџерето со млеко тргнете […]

Десерти

Чоколаден чиа пудинг

Вкусен и здрав доручек… Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Десерти

Пудинг полн овошје

Направете вкусен пудинг крем со овошје. Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили Јуфки трио формаџо

Десерти

Еве како да направите домашен пудинг

Едноставен рецепт за вкусен домашен пудинг… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Видео, Десерти

Колач чоколадо-пудинг: Најкремастиот десерт на светот

Ќе сакате да го правите секој ден! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за […]

Десерти

Колач со банани готов за 10 минути

Колач со банани кој мора да го пробате. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Салата Примавера ПОСНО: Свежа пролетна салата Енергетска салата Свежа салата со моцарела Освежителна салата Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати? За повеќе рецепти за салати кликни тука

Десерти

Пудинг од лимон од рерна: Совршен десерт

Овој рецепт е идеален кога ви се јаде нешто слатко, а немате многу време. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Видео, Десерти

Домашна пита со пудинг од ванила и гриз

Сочна пита која ќе ви стане омилена. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да […]