Tag: птогноза

Повеќе

Сончево и топло за продолжениот викенд – од вторник нагло опаѓање на температурите

Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 31 до 37 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се сушти до 12, […]

Повеќе

Временск: Лоши вести за времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Ветерот наместа ќе достигнува брзина од околу 80 км/час. Локално се уште ќе има услови за слаб дожд, а на планините снег.Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од осум до […]