Tag: прошетка

Tips & Tricks

ЛЕКАР СОВЕТУВА: Како да се решите од настинка во само 24 часа?

Веројатно никој не сака да настине и да биде со денови прикован за кревет. Течењето и бришењето на носот, како и постојаното кашлање да не ги споменуваме. Затоа, сигурни сме дека ќе ви користат советите на професор Рон Еклес. Докторот од Центарот за настинки во Кардиф за Дејли Мејл открил […]

Забава

ФОТО: Бред Пит ужива во Шибеник, а направил и вистинска узбуна на траект за Вис

Како што јавуваат хрватските и светските медиуми најпопулатниот Холивудски актер, Бред Пит денеска престојува во Шибеник, Хрватска. Тој на хрватското крајбрежје е дојден без сопругата Анџелина Џоли, како и без нивните деца. Index.hr објави сторија која се случувала на траект кој пловел до островот Вис. Имено, преку разгласот екипажот на […]