Tag: прослави

Десерти

Торта без брашно: За родендени и прослави – богата глазура, кокос и чоколадо

Торта без брашно и мака, со кокос и чоколадо. Совршена симфонија на вкусови која се топи во уста.Супер е и за празници, слави, родендени.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Топ 3 начини да направите вистински декорации со салвети

Слава, именден, роденден, матурска, свечени ручеци за веридба, доаѓање по невеста… многу убави поводи, но секогаш истото прашање: како да направам да биде различно и како да изгледа како се да е приготвено во некој ресторан. Во видеото ви откриваме 3 начини како да направите вистински декорации на масата со најобично […]