Tag: прослава

Видео, Повеќе

Видео: Најубава декорација со салфета за „Денот на вљубените”

Денеска се слави празникот посветен на Свети Трифун, а во поново време, особено помладата генерација го слави Свети Валентин. За сите кои сакаат да бидат креативни за празникот на вљубените, ви нудиме видео во кое детално е прикажано како да направите декорација со салфета во облик на срце. Изненадете ја […]

Повеќе

(Фото) Сашко Коцев слави, тој и Смиљана денеска добија ќерка

Сашко и Смиљана денеска станаа родители. Тие ја добија својата ќеркичка, чие име очекуваме да го дознаеме деновиве. Александар Митевски објави фотографија од вечерашната прослава со гордиот татко: Честитки на среќните родители од тимот на Gotvi.mk! ФОТО: Фејсбук на Сашко Коцев Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совети кои дерматолозите нема да Ви […]

Забава

ФОТО: Вака слават најпознатите браќа на македонската естрада

Браќата Диран и Гаро Тавитјан за разлика од повеќето познати личности на социјалните мрежи, приватноста ја кријат како змија нозете, и пишуваат само за музиката која им е најголема љубов, но овој пат ги изненадија и израдуваа фановите. Деновиве на Фејсбук кај познатите браќа осамна фотографија и статус по повод […]

Забава

ФОТО: Уште едно бебенце на естрадата – вака славеше среќната мајка

Среќната Николија Јовановиќ, која и е ќерка на пејачката Весна Змијанац, го очекува своето прво бебе.Николија, која исто така се занимава со пеење, ќе има девојче заедно со раперот Реља, за неколку недели. Повеќе вести на Готви.мк Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена Брза диета според вашата градба […]

Забава

ФОТО: Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована на романтична вечера

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ја прославија втората годишнина од бракот. По тој повод, Жељко ја изненади Јована со романтична вечера во познат белградски ресторан. Еве како изгледало тоа: Dve godine "Frans-a" #lovemyhusband A photo posted by Jovana Joksimovic (@jovanamac) on Sep 14, 2016 at 1:45pm PDT Повеќе на […]

Деликатеси

Правите прослава или журка? – еве со што да ги изненадите гостите

Тие се прават брзо и едноставно, а толку се вкусни и идеални за журка! Пица мафините се со привлечен изглед и неодолив вкус. Се подготвуваат за миг. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Забава

ВИДЕО: Цел џет сет го прослави 30 роденден на Боки 13

Викендов, Боки 13 го прослави својот јубилеен 30 роденден. Се играло и пеело до зори. На журката освен Тамара, Лила, Весна Петрушевска, Бане Поповиќ… присуствувале и Лепа Лукиќ, Весна Змијанац, како и многу други роднини и пријатели на Боки. Тој на својот Инстаграм профил објави дел од дуетот со Весна […]

Забава

Еве како Мадона го прослави роденденот во Хавана (ФОТО + ВИДЕО)

Мадона ужива во главниот град на Куба, Хавана. Тука таа го прослави и својот 58ми роденден. Еве како си оминува популарната пејачка: Повеќе вести на Gotvi.mk: Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи! (ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата Мајката на Јелена Крлеуша: Еве […]

Главни јадења

Најточниот рецепт за руска салата – главната ѕвезда на секоја прослава

Она без кое кај нас не може да се замисли ниедна прослава е дефинитивно руската салата. Ова е најточниот десерт за оваа салата кој сите ќе ви го бараат. Поврзани вести на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Предјадења

Поховани зденки

Похованите специјалитети се дел од омилената закуска за многу прослави, дружења и други собиранки. Погледнете како да направите поховани зденки за неколку минути и за секоја прилика 🙂 На здравје! Прочитајте поврзани Gotvi.mk рецепти: Брза даска кога ќе ви се најават гости Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки ВИДЕО […]