Tag: прокењ

Препораки

Прокељ – Мини топчиња полни здравје

Прокељот е корисна и здрава намирница која често треба да се јаде. Има витамини и влакна, помага за имунитет со витаминот Ц кој го содржи. Спречува разни заболувања. Помага за бешиката и е превенција од рак. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок […]

Препораки

Прокељ и маслиново масло – Лек за видот

Лутеинот кој го има во прокељот многу помага за здравје на очите.Не чува од катаракта, од главниот причинител на слепило. Ако му додадете и маслиново масло, лутеинот се зголемува и тоа е вистински лек за здравје на очите. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 […]