Tag: прокељ

Главни јадења, Предјадења

Здрава чорба полна со витамини

Здрава и вкусна чорба од прокељ. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Главни јадења

Прокељ, компир и месо – ручек од рерна

Вкусен рецепт за одличен ручек… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Чорба за чистење на телото: Здрав оброк за оние кои сакаат да ослабнат

Доколку сакате да го исчистите организмот од токсини, ви ја препорачуваме оваа вкусна чорба од прокељ. Добар апетит! Деталите за подготовка погленете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Meat, Главни јадења, Деликатеси

Пилешки деликатес од тава – Крчка и мириса неодоливо

Направете вкусни батаци во тава со прокељ.Ова е рецептот:     Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Meat, Видео, Деликатеси

Тава деликатес со компир и еден додаток – Преливот е „врвот” на јадењето (Видео)

Исклучително брзо и вкусно јадење. Прокељ со компири и колбаси во тава. Прокељот е богат со витамини Ц и А, протеини и влакна, па оваа комбинација со малку калории е одлична.Ова е рецептот за вкусен ручек.         Видео рецепт во продолжение: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој […]

Видео, Главни јадења

Запечен прокељ со компир и колбаси

Исклучително вкусно и брзо јадење… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Посно и веге, Салати

Време е за нови вкусови: Салата со прокељ за здравје во зима (Посен рецепт)

Направете вкусна салата богата со зеленчук и витамини. Нешто поинакво за зимските денови и за празниците. Пријатно јадење! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Видео, Салати

Салата со прокељ: За сите љубители на зеленчук (Видео)

Здрава мешана салата со прокељ за обожавателите на сите видови зеленчук.   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за […]

Препораки

Јадете прокељ и чувајте го здравјето

Прокељот е интересна и вкусна намирница, која има супер вкус. Освен што служи за вкусни ручеци, салати, како и декорации, прокељот е навистина здрав.Еве како му помага на нашиот организам: Тој е богат со витамини, особено витамин А, како и Ц, Б, Е и К. Содржи минерали, бакар, калциум, магнезиум, […]