Tag: проблем

Повеќе

Природен рецепт за проблемот од кој се срамат сите – вошките сами ќе паднат

Вошките се нешто кое го има секој барем еднаш во животот, а децата најчесто вошки фаќаат на училиште. Се појавуваат најчесто кај деца и лесно се пренесуваат, а овој природен рецепт прави сами да паднат од косата. Ви требаат шампон и оцет. Се мие косата со шампон, се нанесува оцет, […]

Препораки

Јаболкото помага за кожата – направете вака и нема да имате здравствен проблем

Јаболката се одлична овошка за здравје на цело тело, а помага и за кожата, за сите проблеми со неа и сјај. Добри се и против акни и да се опорави кожата. Ако ставите во вода неколку лажици јаболков сок, потоа се намачкате, ќе ја омекне вашата кожа. Повеќе на Готви.мк: […]

Препораки

Какаото решава голем здравствен проблем – заменете го кафето со ова

Кога ќе го чуете зборот какао сигурно не ве потсетува на кожа и проблемите поврзани со неа,  но оваа намирница многу помага за вакви проблеми. Поради мирисот и вкусот на какаото забораваме на лековитите својства. Спречува стареење на кожата, црвенило и иритации, а со ендорфинот кој го ослободува ќе бидете […]

Tips & Tricks

За 20 денари ги решава сите проблеми – за чист дом без инсекти и бактерии

Сите сакаме дом кој ќе мириса убаво, свежо и ќе биде чист, а секако и ќе блеска. Има едно решение за сите овие желби, а тоа е белиот оцет кој е евтина и моќна намирница. Имено, оцетот е замена за многу производи за чистење, служи и за дезинфекција. Белиот оцет […]

Tips & Tricks

Евтино решение за најголемиот проблем кој на девојките им е срам да го кажат

Девојките и жените имаат многу проблеми колку и да се грижат за интимата и хигиената. Не ретко се случува особено во лето да почувствувате чешање во пределот на нозете и препоните, но за среќа има евтин и домашен лек. Потребен ви е чај од мајчина душица. Натопете вата во чајот […]

Препораки

Ставете сода во утринското кафе – звучи чудно но помага за голем проблем

Ако имате киселини и тоа само по една шолја кафе наутро, но сепак сте од оние кои не можат да го почнат денот без оваа напивка, тогаш имаме супер совет за вас кој чини малку пари.Некои видови кафе имаат поголема концентрација киселина, па тоа го иритира желудникот. За да ја […]

Tips & Tricks

Нема да видите мравка во домот – ви треба намирница од 20 денари

Со сонцето, пролетта, а потоа и летото, освен убавината на природата кога се расцутува, се буди и разеленува, тука се и негативните страни, особено мравките кои се честа појава во домовите.Сепак, постои лесен начин да ги избркате од дома, и тоа со една намирница од кујната, која е многу евтина […]

Препораки

Водата со лимон е супер за слабеење но во овие случаи може да наштети

Сите велат дека водата и лимонот се најдобар начин да се слабее, но забораваат на овие три последици кои се важни.Оние кои имаат мака со киселини во стомакот, никако не треба да го пијат ова поради лимонот. Тој може да ја влоши ситуацијата. Исто така ако имате каменец на забите […]

Препораки

Природен лек за голем гинеколошки проблем на жените

Многу жени мака мачат со цисти и миоми на јајниците, кои предизвикуваат непријатност и болки. Тие предизвикуваат и проблеми и потешкотии со менструалниот циклус. Ова е природен лек за проблемот: Консумирањето на цвекло или сок од цвекло може да ја обои урината и изметот. Напомена: Природните рецепти не се замена […]

Tips & Tricks

Не ја фрлајте водата во која варите спанаќ – искористете ја за да решите проблем

Водата во која сте вареле спанаќ може да ви помогне за голем проблем дома. Имено, таа има многу голема нутритивна вредност и богата е со витамини, па може со неа да ги полиете билките и цвеќето дома. Така никогаш нема да овенат. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети […]