Tag: пријатели

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Јавете им се на пријателите со радосна вест – направете крцкав чипс

Направете вкусен крцкав солен чипс во вашата кујна со неколку компири. Ова е совршен начин да бдиете омилени во друштвото.Вашите пријатели секогаш ќе сакаат да ви доаѓаат на гости. Еве како да го спремите крцкавото и солено задоволство…   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: […]

Повеќе

Денови за скара и пријатели – кога ќе уживаме во 2017?

Сите со нетрпение ги чекаме неработните денови и најмногу од се продолжените викенди, кога може да здивнеме од работните обврски и станувањето рано наутро.Тоа се денови кога може да одиме на излет, да приготвиме семеен ручек, да прошетаме со пријателите, и да ја распалиме скарата. Еве кога ќе имаме вакво […]

Повеќе

Сос кој идеално оди со чипс и пиво – за дружба со пријателите

Направете вкусен сос кој може да го послужите на пријателите како мезе со пиво и добар филм или можеби некој спортски натпревар.  Поврзани вести на Gotvi.mk Која е тајната за совршени лазањи? Пица лазањи ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна 3 брзи видео рецепти за пица Домашна […]

Деликатеси

Солени ролнички – идеални за пријатели и пиво

Солените ролнички се идеално мезе за со пиво додека седите со пријатели во пријатен амбиент или пак, гледате некој спортски натпревар 🙂 Добар апетит!  Поврзани вести на Gotvi.mk: Која е тајната за совршени лазањи? Пица лазањи ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна 3 брзи видео рецепти за […]