Tag: природно

Видео, Повеќе

Природна паста од куркума и ѓумбир – помага против воспаленија

Природна паста од куркума и ѓумбир – помага против воспаленија. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Повеќе

Направете детокс на организмот со дуња, јаболко и ѓумбир – моќна напивка

Направете детокс на организмот со дуња, јаболко и ѓумбир – моќна напивка. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Препораки

ВЕГЕТА НАТУР по рецепт на мајката природа

Широката палета на производи Вегета Натур нудат решение за секоја кулинарска авантура. Главниот јунак на оваа приказна секако е Вегета Натур – универзален додаток на јадења, кој во своите 150g што содржи 480g свеж зеленчук, без подобрувачи на вкус, без адитиви, вештачки бои или ароми. За да им ја олесни […]

Препораки

Се бори со бактеријата која предизвикува чир и рак – Зеленчук кој е дар од Бога

Постои зеленчук кој најмоќно влијае во борбата против опасната хеликобактери пилори, бактерија која го јаде желудникот и предизвикува големи проблеми како чир па дури и рак. Тоа е брокулата, царица меѓу зеленчукот. Таа е богата со многу со железо, калциум, магнезиум, сулфур, како и витамини особено витамин Б, помага за […]

Tips & Tricks

Избелете ги забите природно – Нема да посетите стоматолог веќе

Иако има различни пасти за заби, за здравје, против бактерии и за избелување, сепак најубаво е природното решение. Кокосовото масло е една од најздравите намирници за чисти заби без каменец и блескаво бели. Измешајте кокосово масло со сол и тријте околу 4 минути. Потоа, исплакнете. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со […]

Повеќе

Се бори со потта подобро од дезодоранс – нема веќе потење и лош мирис

Потењето е нормално на горештините, но може да биде дополнително предизвикано и од стрес и напнатост. Постојат природни средства за борба со непријатната ситуација, потење и секако лошиот мирис со него. Јаболковиот оцет е спас за потењето и делува подобро од дезодоранс. Ги убива и бактериите, па доволно е еднаш […]

Препораки

Направете сами 100 посто природно масло за сончање – евтино и многу здраво за кожата, а ќе потемните многу

Направете си сами природно, ефикасно и корисно масло за сончање ова лето на плажа. Нешто без штетни состојки, кое лесно и брзо се прави, ја штити кожата и ја прави потемна. Ви требаат 6-7 зелени ореви, еден морков и малку маслиново масло. Се сечат оревите и излупениот морков се ренда, […]

Повеќе

Таблетите за спиење можат во ѓубре: Една шолја од оваа напивка ќе ви помогне да заспиете за неколку минути

Сите имаме период во животот во кој не сме можеле да склопиме очи и да заспиееме. Доколку тоа повторно ви се случи, или пак моментално ви се случува, тогаш направете мешавина од само неколку состојки и олеснете си себе си. Имено, оваа напивка нема да остави штетни последици на вас […]

Повеќе

Природна црвена боја која сјае: Офарбајте ги јајцата без штетни бои

Јајцата за Велигден може да ги офарбате и на природен начин, без боја во кесе. Иако боите се проверени, секако многу е подобро јајцата да ги офарбате природно, за вашето здравје и здравјето на вашите најмили.Имено, ако сакате црвени јајца земете корен од цвекло и ставете го во водата во […]

Повеќе

Офарбајте ги јајцата со природна боја – Додадете го само ова во водата

Доаѓа Велигден, секоја домаќинка се труди помеѓу сите обврски да најде време за креативни и идеи за празникот.Традиционално се фарбаат црвени јајца, но ако сакате и други бои, ви нудиме природен начин да ги офарбате јајцата. Ако сакате сини јајце ви треба црвена зелка. Ставете ги јајцата во сад за […]