Tag: природен

Десерти

100 посто природен сладолед од три состојки

Направете вкусно ледено уживање. Природен сладолед од 3 состојки.   Поврзани вести на Gotvi.mk: Брзи традиционални бомбици Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста Пченична каша

Повеќе

Секогаш комбинирајте природен сок вака

Цедените сокови се многу вкусни, но има само еден проблем со нив. Имено, тие имаат шеќер од овошјето, но немаат ни малку влакна од кората или лушпата. Тоа значи дека цеден сок го зголемува нивото на шеќер и не изгладнува. Затоа комбинирајте овошје со протеини. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО […]

Десерти

100 посто природен сладолед од јагоди – се прави од 3 состојки

Направете вкусно ледене уживање. Природен сладолед од 3 состојки. Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Препораки

Против болки, првут, подочници и осипи – Оваа блика користете ја често

Рузмаринот е навистина корисен и здрав, дава неодолива арома на јадењата, а се користи и како лек за многу состојби. Помага за подобра циркулација, подобра работа на желудникот, делува против болки во мускулите, главоболка, како и за проблеми со стомакот и желудникот. Помага и за чир, осипи на кожата, реума, […]

Повеќе

Домашен лек за одлична крвна слика – Најважно е што има супер вкус

Направете домашен лек за супер крвна слика. Ви требаат неколку намирници: Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за цел спектар болести Природен лек за голем гинеколошки проблем […]

Препораки

Дами, кандидата станува минато – Направете моќен и евтин лек дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарската терапија препишана од доктор! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Девојки со една состојка ќе имате цврсти гради Со храна против менструални болки […]

Tips & Tricks, Видео

Најмоќно природно средство против отечени нозе

Направете природно средство против отечени нозе. Спасете се од болката и од лошиот изглед на нозете, еве како: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед […]

Повеќе

Природен мед или не? Еве како да го препознаете

Со помош на овие неколку трикови со леснотија ќе препознаете вистински природен мед. Не наседнувајте и внимавајте бидејќи се работи за една од најздравите намирници на светот. 1.Читањето на составот на теглата мед е чекор кој помага при избор на квалитетен чист мед кој во себе не содржи адитиви. Произведувачите […]

Tips & Tricks, Повеќе

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Грубите лакти не изгледаат убаво. Временските прилики, честото триење или допирање на работна маса или друга површина, но и нередовната нега придонесува за рапави и темни лакти. Со неколку третмани со лимон ќе го решите овој непријатен проблем. Направете абразивна смеса од сода бикарбона и лимон и нанесувајте ја неколку […]

Tips & Tricks, Повеќе

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Освежувачите за воздух се скапи и со интензивен мирис, а траат релативно кратко време. Но, затоа ви нудиме многу едноставен рецепт со кој ќе измешате само 2 состојки и ќе добиете природен домашен освежувач за воздух на вашиот дом или работни проистории. Потребни ви се: 1) цветни ливчиња од мирислива […]