Tag: принц

Повеќе

ФОТО: Еве на кого личи британскиот принц Џорџ

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејтлин заедно со нивните деца се во официјална посета на Канада. Принцот Џорџ и принцезата Шарлот се вистинска слатка атракција за време на посетата. Но, погледнете ја оваа фотографија која кружи на Инстаграм и проценете на кого личи малиот принц Џорџ: #george#alexander#charlotte#princess#kate#william#love#like#follow#snow#flakes#cute#george#uk#sister#brother#king#queen A photo posted […]

Повеќе

ФОТО Галерија: Малиот принц Џорџ кралски пречекан во Канада

Принцот Вилијам, неговата сопруга војвотката Кејт, нивните деца, принцот Џорџ и принцезата Шарлот пристигнаа во Канада, каде ја започнаа официјалната посета на оваа држава. Погледнете колку слатко изгледаат принцот Џорџ и принцезата Шарлот во оваа официјална фотогалерија: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Што јадела принцезата Дајана Принцот Хари е на диета […]

Повеќе

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

31годишниот Британски принц Хари, второто дете на принцот Чарлс и Леди Дајана од минатата недела е на диета, пренесува Daily Mail. Во текстот се наведува дека Принцот подолго време се консултирал со нутриционист како да стигне до совршено тело. На крајот, одговорот бил најден во млечните производи. Принцот Хари е […]

Повеќе

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Чарлс, престолонаследникот на Британската Круна пие исклучиво традиционален Британски чај со мед. Но, ако зборуваме за неговите кулинарски способности, негова специјалност подготвувањето тост. „Тајната е во доброто запекување на тостот од двете страни. Најголема грешка што луѓето ја прават е тоа што тостот го мачкаат со путер пред да го […]